Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Pomoce Montessori

Rozwój naturalnej ciekawości i kreatywności w swoim własnym tempie – to założenia metody dydaktycznej, opracowanej w pierwszej połowie XX wieku przez włoską lekarkę Marię Montessori. Początkowo metoda ta była wykorzystywana w grupach dzieci z niepełnosprawnościami, z czasem zaś zauważono, że równie dobre efekty przynosi wśród dzieci w pełni sprawnych. Metoda Montessori stosowana jest już w całkiem pokaźnej liczbie przedszkoli w całej Polsce, a placówek, które wykorzystują jej założenia, ciągle przybywa. Jej ważnym punktem są pomoce edukacyjne, które można znaleźć w naszym asortymencie.

Na czym polega ta metoda dydaktyczna?

Bardzo dużą rolę w tym podejściu odgrywa spontaniczność. Metoda Montessori zakłada brak narzucania z góry określonych aktywności. Zamiast tego dzieci są zachęcane do samodzielnego podejmowania decyzji w takich kwestiach, jak na przykład wybór zabawki lub tematu, nad którym wraz z opiekunem będą pracować, ale też posiłku czy ubrania w danym dniu. Rodzic lub szkolny pedagog jest dla dziecka wsparciem. Razem z nimi i innymi dziećmi z grupy przedszkolnej budowane jest pełne zaufania środowisko, które ma wspierać rozwój emocjonalny i umiejętność funkcjonowania w społeczeństwie. Dzieci uczone są odpowiedzialności i samodzielności z wykorzystaniem swoich naturalnych predyspozycji. Odrzucane są przy tym konwencjonalne metody sprawdzania zdobytej wiedzy, jak testy i oceny.

Drewniane pomoce Montessori

Rozwój dziecka wspierany jest poprzez różnego rodzaju pomoce edukacyjne. Specjalne opracowane, nieskomplikowane zabawki służą nie tylko rozrywce, ale też kształceniu umiejętności czytania i liczenia, wspierają rozwój kreatywności i logicznego myślenia, ćwiczą też pamięć i koncentrację.

W naszym asortymencie można znaleźć cały szereg drewnianych akcesoriów, które wspomogą rozwój dziecka. Gry i układanki, instrumenty muzyczne, akcesoria do nauki alfabetu i liczenia... – wszystkie wykonane zostały z najwyższą starannością z materiałów naturalnych, tak aby zabawa nimi była w pełni bezpieczna. Pomoce Montessori odznaczają się prostotą wykonania i wysoka estetyką. Doskonale nadają się do szkół i przedszkoli, ale równie dobrze mogę być też wykorzystywane w domu.

  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • nowość
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl